Hacettepe Üniversitesi Sahne ve Müzik Eğitim Araştırma E-Dergisi
SSS

Sahne ve Müzik Eğitim-Araştırma Dergisi hangi sürelerde yayın yapmaktadır?
Dergi, yılda iki defa web ortamından e-dergi olarak yayınlanır.

Makalemi Sahne Müzik Eğitim – Araştırma Dergisi’ne nasıl gönderirim?
Dergiye başvurular online yapılmaktadır. Yazılarınızı Dergi Yayın İlke ve Kurallarına uygun düzenleyerek sahnevemuzik@hacettepe.edu.tr adresine word  (*.doc) formatında gönderebilirsiniz. 

Dergi yayın ilke ve kurallarını nereden öğrenebilirim?
Yayın ilk eve kurallarını www.sahnevemuzik.hacettepe.edu.tr adresinde ilgili linkten öğrenebilirsiniz.

Makalem basılı ortamda tarafıma iletilecek mi?
Hayır. Makaleniz derginin kuruluş ilkeleri gereği online e-dergi şeklindedir. 

Makalemin yayınlandığını nereden öğrenebilirim?
Makalenizin yayınlandığına dair tarafınıza eposta ile haber verilecektir. Ayrıca yazılı ve ıslak imzalı belge tarafınıza gönderilebilir. 

Basılmış makalelere nasıl ulaşabilirim?
Derginin anasayfasındaki arşiv menüsünden ulaşılabilir.

Sahne ve Müzik Eğitim-Araştırma Dergisine nasıl abone olurum?
sahnevemuzik@hacettepe.edu.tr posta adresine “abone olmak istiyorum” yazılı metinle başvurduğunuzda eposta adresiniz tarafımızdan kayıt altına alınır. Dergi hakkında tüm yeni haberler hem web adresinde yayınlanır hem de eposta adresinize gönderilebilir.

Nasıl makale gönderirim?
Dergimizin eposta adresine kısa özgeçmişinizi ve makalenizin (*.doc) formatında temniz örneğini göndererek makalenizin gönderim sürecini başlatırsınız. 

Makalemin nasıl tarafsız ve nesnel incelendiğini düşünebilirim?
Makaleler, dergi editörü tarafından şekilsel açıdan incelendikten sonra ve herhangi sorun yoksa kör hakem sistemiyle makale yazarlarının adı saklı tutulmak koşuluyla hakemlere gönderilir.

Makalem hangi süre aralığında değerlendirilir?
Hakemlere gönderilen makaleler derginin yayınlanma sürecinden önce yayına hazırlanma süreci ile ilgili süreç düşünülerek istenir. Editor makalelerin takibini yapar. 

Makalemin yayınlanacağı tarafıma ne zaman bildirilir?
Makale yayınlama süreci öncesinde yazarlara herhangi bir bilgilendirme yapılması zorunlu değildir. Yazarlar makalelerinin yayınlacağını ya da yayınlanmayacağını hakem değerlendirmesi ve yayın kurulu kararı sonrası editör tarafından iletilecek eposta aracılığıyla öğrenirler.

Dergiye nasıl hakem olurum?
Hakemlik başvurusu kişiye özeldir. Başvuru dilekçeniz ve özgeçmişiniz ile birlikte dergi hakem / danışma kurulu üyelerinden bir kişinin referansı gereklidir. 

*Dergimizi geliştirmek ve daha iyiye ulaşabilmek için önerilerinizi sahnevemuzik@hacettepe.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

* Yazılar e-posta ile gönderilir. 

* Editörlük makalelerin yıpranması veya kaybolmasıyla ilgili herhangi bir sorumluluk almayacağı için, yazarlar yazılarının bir kopyasını muhafaza etmelidirler.